Norsko láká milovníky nevšedních zážitků. Proč je tak JINÉ než ostatní země?

Chcete zažít dovolenou, na kterou hned tak nezapomenete? Vydejte se do Norska. Vrátíte se plní nových zážitků a intenzivních pocitů. V čem je tento skandinávský stát tak unikátní? Připravili jsme pro vás výčet toho nejzajímavějšího.

Příroda, kam se podíváš

Trajekty do Norska jsou plné turistů, kteří touží po bezprostřední blízkosti netknuté přírody. Nutno podotknout, že v Norském království ji najdou na každém kroku. Na světě není mnoho míst, kde se čas od času promenádují jeleni uprostřed města a kde jsou lesy jen pár minut cesty i z centra jednoho z největších měst.

Všechno je vzdálenější

Z domova jste možná zvyklí na to, že máte vše velmi blízko. Do práce, k příbuzným i do nákupního centra se dostanete za poměrně krátkou dobu. V Norsku si budete muset zvyknout na delší vzdálenosti. Ale to nevadí, protože budete mít spoustu času na rozjímání nad úchvatnou krajinou.

Extrémní světelné podmínky

V průběhu zimy toho sluníčko příliš nenasvítí. Pokud navíc v určitém období navštívíte sever, zažijete polární noc. Anebo si naopak užijete „nekonečný“ příval denního světla během polárního dne.

Přívětiví lidé

Norové jsou obecně velmi milým národem. Zpravidla se usmívají a vždy vám podají pomocnou ruku. Musíte však s nimi strávit více času – pak jejich povahu oceníte a bude vám líto, že takové lidé nebydlí ve vaší domovině.

Sportování jako životní styl

Pro Nory je sportování takřka povinné. Prý se rodí s běžkami na nohou, ale nepohrdnou ani ostatními sporty. Rádi si zahrají fotbal a házenou. A když mají možnost, nechají auto v garáži a jezdí na kole.

Jak se do Norska dostanete?

Shrnuto a podtrženo, Norsko je vskutku jedinečná země, kterou stojí za to navštívit. Dovolenou si nejvíce užijete s vlastním autem. Trajekt z Dánska není drahý a zaveze vás do Larviku, Langesundu, Kristiansandu, Bergenu nebo do Osla.

Pohodlná, rychlá a jednoduchá je rezervace trajektu přes www.etrajekty.cz.

Chcete se podívat do Norska? Vyberte si termín!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *