Čtyři pojistky, které se na cestu do Norska vyplatí přibalit

Cesta na sever určitě stojí za to. Vyrazit můžete za krásou fjordů, divoké přírody a jezer, stejně jako za příjemnou atmosférou města a vesnic. V každém případě musíte myslet na vlastní bezpečnost a udělat maximum pro to, abyste se z cesty vrátili plni krásných zážitků a s úsměvem na rtech. Osud ale nebývá vždy šťastný, každý se na cestě může dostat do potíží. Právě kvůli tomu je zodpovědné, když si před odjezdem sjednáte pojištění. Vyplatí se hned 4 druhy!

Klasika jako nutný základ

Nikdy neodjíždějte bez základního pojištění. Cestovní pojištění do Norska má široký záběr. Vztahuje se na léčebné výlohy (tj. pojišťovna za vás platí náklady na ošetření, převoz do nemocnice i z nemocnice zpět do ČR, pobyt druhé osoby v nemocnici aj.). Kvalitu poznáte podle limitů, jejich doporučená výše je 5 000 000 korun. Cena pojištění do Norska není vysoká, pohybuje se okolo 20 Kč na den.

do-norska-cz_online_ergo_cz_01

Tři doplňky jako jistota

Budete-li při pobytu sportovat, či se vydávat na nebezpečné treky, zařiďte si úrazové pojištění. Hodit se bude pojištění zavazadel – zvláště když poletíte letadlem. Do třetice je vhodným doplňkem pojištění odpovědnosti. Jeho smyslem je krýt pojištěnce ve chvíli, kdy následkem jeho neúmyslného chování vznikne druhé osobě škoda na zdraví, majetku či finanční. Více se o něm dočtete tady.

do-norska-cz_online_ergo_cz_02

Potíže řešte klidně!

Současně se smlouvou dostanete číslo na asistenční službu. Uložte si ho do telefonu, napište na kus papírku a noste ho neustále u sebe. Když se dostanete do nesnází, co nejdříve asistenční službu kontaktujte. Snažte se zachovat klid. Pokud byste s kontaktováním otáleli, pojišťovna by nemusela své závazky plnit. A ještě jedno upozornění – pečlivě si přečtěte VPP k pojištění do zahraničí, ať víte, na jaké situace se pojistka vztahuje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *