24.3.2015
Kategorie: Současnost, Zajímavosti

Atrakce pro děti v Oslu

Oslo je hlavním městem Norska a je také největším městem v zemi. Pro mnoho letních rekreantů, jde o oblíbenou turistickou destinaci, protože klima je mírně teplé a tam toho hodně k vidění a zažití. Další charakteristika Osla je, že je jedním z nejvíce přátelských míst pro děti na světě. V důsledku toho zde mnoho rodin tráví svou dovolenou v letních měsících, kdy jsou prázdniny.

Samozřejmě zde existuje řada zábavních parků a aquaparků, ale je toho tady mnohem víc. Níže jsme pro vás vybrali zajímavosti a vhodná místa pro strávení rodinné dovolené s dětmi:

Norsk Folkemuseum

22_nor_01_norsk_folkemuseum

Nejen že je to jedna z v Norsku nejpopulárnějších vzdělávacích atrakcí, je to i náš favorit pro rodinnou dovolenou s dobrodružstvím. Muzeum bylo založeno v roce 1894. Norské lidové muzeum je první muzeum pod širým nebem na světě. Obsahuje zhruba 150 různých objektů, které zachycují každodenní život norské populace za posledních 500 let.

Det Internasjonale Barnekunstmuseet

Jedná se o první dětské umělecké museum v plné velikosti na světě. Umělecká díla byla vytvořena dětmi z více než 180 různých zemí po celém světě. Najdete zde, kresby, obrazy, sochy a textilie, které pokrývající každý čtvereční centimetr tohoto zařízení.

Frognerparken

Favorit místních obyvatel a návštěvníků. Frogner Park nabízí v létě spoustu zábavy a rekreačních možností, včetně koncertů, běhání, skateboardingu a opalování. Je to také oblíbené místo pro lidi, kteří venčí své psy, stejně jako skvělé místo na zmrzlinu nebo chutné pivo.

Naturhistorisk Museum

Další rodinami oblíbené muzeum je provozováno na univerzitě v Oslu, jde o geologicko-zoologické muzeum. Sídlí v secesní budově postavené na začátku 19. století, okolo jsou botanické zahrady, které jsou krásně upravené a mají také vzdělávací aspekt, stejně jako muzeum uvnitř.

Mini-Cruises on the Oslo Fjord

4059120654_6401de5e6d

Plavba probíhá na tradiční skandinávské dřevěné plachetnici. Vezme vás kolem pevnosti Akershus, muzea poloostrova Bygdøy, radnice a budovy nové opery. Funguje celoročně s čtyřmi odjezdy každý den.

Korketrekkeren

Slovo se překládá jako korkový šroub„, a v jeho blízkém okolí je 2 km sáňkařská dráha, která určitě potěší děti všech věkových kategorií, stejně jako jejich rodiče. Od centra města, je to 13 minut tramvají k restauraci Frognerseteren. Hned vedle je Akeforeningen, což je sdružení sáňkování Osla. Zde můžete zapůjčit přilby a sáně a vychutnat si plně rychlostní sjezd, který trvá asi 10 minut.
Pokud vás možnosti, které nabízí Oslo pro dovolenou s dětmi nabízí, využijte některý z našich zájezdů do Norska.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *