9.2.2015
Kategorie: Současnost, Zajímavosti

Adrenalin v Norsku

Když je řeč o Norsku není to pouze krásná nedotčená příroda, polární záře nebo drsná krajina. Kromě klasických zajímavostí, které Norsko nabízí sem můžete přijet také za některými adrenalinovými aktivitami pro, které jsou zde ideální podmínky.

Sjíždění Norských fjordů na kajaku

Pokud hledáte lokalitu, která nabízí velké množství velkých řek s divokou vodou patří Norsko k světové jedničce. V horských oblastech se zde v průběhu zimy hromadí velké množství sněhu, které následně taje po celé léto. Přidáte-li také déšť na konci léta a na podzim, získáte dlouhé období vodou zaplněných údolí, které zde vyhloubili ledovce za miliony let.

Existuje zde několik společností, které nabízejí kurzy pro začátečníky a v případě zkušených kajakářů si v nich můžete pronajmout zkušeného průvodce. Nejznámějším zařízením je pravděpodobně centrum adrenalinu v městečku Voss, které jako jednu ze svých aktivit nabízí právě jízdu na kajaku údolími ledovců.  Mezi další lokality, které jsou ideální pro sjíždění řeky na kajaku patří Jostedalen v oblasti Sognefjord a Jølster. V posledních letech se mezi další zajímavou lokalitu zařadila řeka Volda v pohoří Sunnmøre.

Coastal%20Odyssey

Další zajímavá řeka je Rauma kousek od Romsdalenu – známá také pro své dobré zázemí pro většinu outdoorových aktivit. Zároveň je snadno přístupná z Osla vlakem nebo autem. Pokud plánujete svou trasu, doporučujeme využít také informací od místních či si najmout přímo průvodce, který vás upozorní na možná rizika.Voss – město adrenalinu

voss-climbingpark-194O městečku Voss a jeho adrenalinovém centru jsme již hovořili, nicméně jízda na kajaku zde není jedinou možností jak se odreagovat. Parašutismus, rafting, vysoká lanová dráha, paragliding nebo vzduchový tunel to vše zde můžete najít. Městečko se nachází asi hodinu jízdy od Bergenu, který je spojen se zbytkem světa letištěm Bergen Flesland.

Lidé z Vossu mají již dlouhá léta slabost pro adrenalinové aktivity, proto se zde také každým rokem na konci června pořádá velký festival extrémních sportů – Ekstremsportveko. Jedná se o největší sportovní a hudební festival svého druhu.

 

 

Pokud se chcete zúčastnit, můžete si vybrat např. z:

  • jízdě po řece na kajaku
  • seskok padákem
  • paragliding
  • freeride na lyžích či snowboardu
  • horolezectví
  • longboarding
  • rafting na divoké řece
  • riverboard – jedete po řece pouze na kusu prkna
  • jízda na horských kolech MTB/BMX

Jestliže se spíše rádi díváte, určitě se zde nudit nebudete. Voss není pouze o adrenalinu ale také o přístupu k obrovskému množství tekoucí vody, kde se zabaví jak dospělí tak děti.

Více informací k městečku Voss najdete také na této stránce: http://www.visitnorway.com

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *