11.4.2016
Kategorie: Nezařazené, Současnost

5 míst, které stojí za to vidět v Norsku

Norsko je u mnohých turistů poměrně opomíjenou zemí. A to je rozhodně škoda, jelikož má turistům co nabídnout. Pokud vás zajímá, co v něm můžete vidět i vy, pojďme se na to společně podívat. Zklamáni nebudete.

Hlavní město Oslo nadchne

Své putování je určitě dobré začít hned v hlavním městě, kterým je Oslo. Dnes doslova každý realizovaný poznávací zájezd do Norska začíná v této metropoli. Proč? Jelikož vám může nabídnout třeba královský palác, hlavní třídu, nebo lodní muzea. Zajímavostí je také to, že část města se nachází na ostrovech.

Milovníci katedrál nesmí vynechat Trondheim

Je několik úchvatných staveb, které toto město dokáže nabídnout. Jenom jedna je však považována za tu největší, ale i nejkrásnější v celé Skandinávii. Je to také významné místo celé země, jelikož právě zde probíhají nejenom důležité církevní obřady, ale třeba také korunovace norských králů.

Druhé největší město Norska zaujme i přírodou

U výčtu zajímavých měst ještě zůstaneme. Zmíníme si druhé největší v zemi, kterým je Bergen. Hledáte-li tipy, kam na dovolenou 2016, toto město rozhodně nezklame. A to ani milovníky přírody. Ne nadarmo se mu říká Brána k fjordům. A právě zde se vám nabízí možnost plout tím nejužším, který v celém Norsku je. A to konkrétně dvacetikilometrovým Nærøyfjordem.

Nezklame ani Národní park Jotunheimen

U přírody ještě zůstaneme, jelikož je třeba zmínit také místo, kterým je Národní park Jotunheimen. Právě ten nabídne rozlohu přes 4 000 kilometrů čtverečných, více jak 250 horských vrcholů a také obrovské množství jezer. Hledáte-li tipy, kde se v této oblasti ubytovat, zkuste magazín Extradovolena.com. Ten vám může přinést také zajímavé tipy na jednotlivé treky spojené s tímto místem, které uchvátí.

Poznejte malebná místa

Země nabídne ale i místa, která jsou spjata s romantikou a neodolatelnou krásou. Příkladem je souostroví Lofoty, které patří mezi náš poslední tip, na který byste při cestování do této země rozhodně neměli zapomenout.

Chcete se podívat do Norska? Vyberte si termín!

1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *