norsko

5 + 2 tipy, co v Norsku zažít kromě rybaření

Na Skandinávském poloostrově, nejsevernějším výběžku Evropy se nachází země Trolů a překrásné přírody. Norsko. Nádherné fjordy, ledovce, jezera, ale také naleziště ropy. To vše je pro Norsko charakteristické.

Mnozí z nás si tuto krásnou zem spojují s lovem ryb. To je asi nejčastější důvod, proč se sem turisté vydávají. Je to ale obrovská škoda. Do Norska se vyplatí cestovat jen tak, za turistikou.

Kde jinde můžete potkat lední medvědy nebo zažít polární záři? Norsko Vám nabízí dlouhé turistické trasy. Některé jsou otevřené jen v létě, jiné po celý rok.

Co při návštěvě Norska nevynechat?

Národní parky

Určitě si naplánujte výlet alespoň do jednoho zdejšího národního parku. V Norsku jich je celkem 36 a jedním z nejkrásnějších je Hardangervidda. Svou rozlohou skoro 3500 km je největším zdejším národním parkem.

Nejvyšší horu Galdhøpiggen (2.469 m.n.m.) zase najdete v národním parku Jotunheimen. Ve většině zdejších národních parků můžete také přespat – a to za celkem příjemný peníz.

Vodopády

Dalším nezapomenutelným místem jsou vodopády. A rovnou ty nejkrásnější na celém světě. Langfossen nebo Mardalsfossen Vás naprosto učarují.

Finnmark

Pokud hledáte klid a divokou přírodu, jistě nebudete litovat cesty přes celé Norsko a zamíříte do nejsevernějšího kraje s názvem Finnmark.

Země běžeckého lyžování

Při sledování závodů na běžkách si často říkáme, že ti běžci se snad s lyžemi na nohách narodili. Nejsme až tak daleko od pravdy. Běžeckých tras je tu nespočet a jsou k dispozici od konce listopadu do konce března. Tehdy tu panují naprosto ideální sněhové podmínky.

Kam za kulturou?

V Norsku je spoustu muzeí a galerií. Většina je soustředěna do Osla. Za návštěvu zde stojí Muzeum Frann, Skokanský můstek Holmenkollen či Národní galerie.

Kultura ale nejsou jen muzea, skanzeny a galerie. Norsko je známé také svými food festivaly nebo hudebními festivaly.

Chcete se podívat do Norska? Vyberte si termín!

Polární záře

Naprosto nezapomenutelný zážitek, na který budete vzpomínat po celý život. Úžasná přírodní světelná show, kterou si užijete za naprosté tmy. Vydejte se za ní na sever Norska.

Pravá severská atmosféra

Z obrázků určitě znáte krásné barevné dřevěné domečky, spoustu ryb a zvířata, která jinde v Evropě neuvidíte.

A díky tomu, že je Norsko jednou z mála evropských zemí, kde můžete kempovat uprostřed divoké přírody, si zdejší atmosféru můžete užívat plnými doušky.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *